Semináře  O společnosti   Newsletter   Důležité informace   Kontakty   Registrace

K aktuální situaci - čtěte - Důležitou informaci


Jednání s lidmi s psychopatickými rysy, psychopatie - rozpoznávání a péče - úvod do problematiky


Variabilní symbol: 220122
Datum konání: úterý 22.09.2020
Čas zahájení: 09:00      Čas ukončení: 14:00
Místo konání: Dům odborových služeb, Malinovského náměstí 4, Brno, Více info
Lektoři: Mgr. Věra Máchová
Cena: 1 690,- Kč/os Osvobozeno od DPH
Akreditace: MPSV ČR A2020/0063-SP/PC/PP/VP
Akci zajišťuje: středisko Brno - tel.: 543 216 247, 773 309 908, 773 309 909; email: brno@vcmorava.cz


V současné době se stále více mluví a píše o psychopatech. Někdy nelichotivě jako o potencionálních či reálných zločincích, někdy s obdivem jako o potencionálních či reálných hrdinech. Co o nich však skutečně víme? Tento kurz chce rámcově představit problematiku, aby účastníci získali základní vhled do struktury osobnosti, dovedností a strategií chování, které souvisí s termínem „psychopat“. Díky tomuto vhledu lépe porozumí vybraným konfliktům mezi lidmi a uvědomí si hranice své empatie a komunikačních dovedností. Pochopí důležitost ochrany před destruktivními stránkami psychopatů, zásady, o které se komunikace s lidmi, kteří mají psychopatické rysy, opírá.

 


OBSAH:

Kdo je to psychopat

Různé přístupy k termínům „psychopat“ a „sociopat“. Vnitrodruhová agrese. Odlišení od jiných diagnóz, u kterých by mohlo dojít k záměně. Příčiny vzniku psychopatie. Zjišťování psychopatie a psychopatických rysů. Slavné osobnosti a zločinci s psychopatickými rysy.

Specifické dovednosti psychopatů

Umění být „tady a teď“ – schopnost soustředění ve vypjatých situacích. Chladná empatie – dovednost rozpoznávat určité charakteristiky lidí. Charisma či paralýza – působení na lidi, co jsou s ním v užším kontaktu. Nebezpečné osobnosti s psychopatickými rysy – jejich destruktivní vliv na mezilidské soužití.

Jak jednat s lidmi s psychopatickými rysy

Zásady pro jednání s lidmi s psychopatickými rysy. Duševní hygiena pracovníka. Příklady „dobré praxe“. Rozbor situace/situací z praxe účastníků.

Závěr kurzu

Společná rekapitulace kurzu, zodpovězení dotazů, hodnocení.

 

Účastníci obdrží osvědčení s akreditací MPSV ČR 


 

 

 Přednáší : Mgr. Věra Máchová –  dlouholetá zkušenost s kurzy pro veřejnou správu, psycholožka s psychoterapeutickou praxí, vynikající hodnocení od účastníků Vzdělávací centrum Morava s.r.o., IČ 285 954 32, č. účtu: 1672747339 / 0800 
Středisko Brno: 543 216 247        Středisko Ostrava: 599 526 472 
© Vzdělávací centrum Morava s.r.o. 
Webdesign: Pudu Technologies